​Конструкція люстр

Март 18, 2023

Зовні люстра може виглядати найхимернішим чином, але в конструктивному плані будь-який світловий прилад цього виду складається з наступних елементів:

каркас - арматура чи підвіс залежно від типу люстри;

джерело світла - різні змінні лампи або вбудовані світлодіоди;

патрон – тип цоколя залежить від виду ламп;

декоративна деталь - плафон, відбивач або розсіювач;

електричне проведення;

кронштейн кріплення. Ви можете вибрати та купити люстру на https://light-deco.com.ua/ за самою вигідною та доступною ціною.

За принципом монтажу всі люстри умовно поділяються на підвісні та стельові.

Підвісні люстри

Підвісні люстри кріпляться на вмонтований в стелю гак за допомогою ланцюга, металевої струни або стійки. Подібні конструкції, як правило, досить громіздкі, займають багато місця і тому застосовуються в просторих приміщеннях з високими стелями, щоб люстра не заважала переміщенню кімнатою. У цьому випадку люстра виконує функцію центрального джерела світла і водночас відіграє важливу декоративну роль формування інтер'єру. Завдяки різноманітності форм підібрати декоративні світильники-підвіси для приміщення будь-якого призначення не складе труднощів.

Стельові люстри

Стельові люстри монтуються на стелю за допомогою спеціальної планки. Джерела світла розташовуються близько до основи конструкції і світловий прилад не займають великого простору, тому ідеально підходять для кімнат заввишки до двох з половиною метрів. Через своє розташування щодо стелі люстри цього типу забезпечують меншу освітленість, ніж підвісні.

У кімнаті з натяжною стелею до люстр, як і до освітлення в цілому, висувають суворіші вимоги. Якщо світильник оснащений плафонами з лампами розжарювання або люмінесцентними джерелами світла, спрямовані вони мають бути вниз. В іншому випадку, через високу температуру стеля може змінити початковий колір або, в гіршому випадку, оплавитися. Мінімальна відстань від плафона або лампи до стелі обмежена 20 сантиметрами. Якщо існує необхідність придбання люстри, чиї лампочки та ріжки спрямовані вгору, то відстань у такому разі необхідно збільшити до 40 см або вибрати модель з люмінесцентними джерелами світла або світлодіодними лампами.

Для глянсового покриття бажано вибирати світильники, що забезпечують розсіяне світло, наприклад, люстри з матовими плафонами.

Рассказать о статье