Особливості заміського будівництва взимку

Июнь 23, 2020

Зима - це час, коли різко падають ціни і на будматеріали, і на послуги підрядників з будівництва. Ось тільки багато хто чомусь вважають за краще дочекатися початку традиційного будівельного сезону - припускаючи, що взимку будівництво та оздоблення будинків неможливі або побоюючись, що в ході робіт може щось піти не так. Перше - абсолютно безпідставно: і монолітне будівництво котеджів, і зведення брусових або рублених зрубів, і споруда цегляного будинку можуть бути проведені і в холодну пору року. Побоювання, звичайно, виправдані, оскільки технологія зимового будівництва дещо відрізняється від технології річного. Про це ми і поговоримо, розглянувши деякі особливості зведення заміських будинків і котеджів з бетону, цегли і дерева (бруса і колоди), та також каркаса в зимовий час.

Компания БудМастер предлагает свои услуги в сфере машинного оштукатуривания стен в Харькове.

Але спочатку подивимося, чи є в «зимової» технології побудови щось спільне для всіх типів будинків? Є. Це технологія створення фундаменту. При всіх відмінностях по глибині, ширині, кількості бетону для різних типів будинків, існують загальні вимоги до створення фундаменту взимку.

зимовий фундамент

Половина успіху в малоповерховому будівництві (і близько 15% від загальної вартості будинку) - правильно облаштований фундамент. Взимку для його створення - якщо говорити про традиційний бетонному фундаменті - потрібно куди більше сил і часу.

Основна проблема - викопати котлован в промерзлому ґрунті. Глибина котловану або траншей під фундамент не тільки повинна відповідати проектній, але ще і просто зобов'язана перевищувати глибину промерзання грунту. Тоді навесні, коли земля розмерзнеться, фундамент, а разом з ним і будинок, не попливе, буде стояти прямо, впевнено утримуючи на собі вагу споруди.

Для заливки використовується бетон із спеціальними добавками, які не дають воді в розчині замерзати. Досягнувши навіть половини проектної міцності, бетон вже не боїться морозів - процес затвердіння проходить «точку неповернення» (на радість замовника і підрядника). Крім того, заливка, в ідеалі, повинна здійснюватися під тентом з обігрівом. Промислові теплові гармати чудово підійдуть на роль обігрівача, який спочатку розтопить сніг, потім змусить відтанути грунт, а потім не дасть замерзнути воді в бетонної суміші.

Будівництво дерев'яних будинків взимку

У половині випадків будівництво заміських будинків ведеться з дерева. З брусом взимку не виникає ніяких проблем - адже це матеріал, спеціально підготовлений до того, щоб витримувати будь-які температури, будь-який рівень вологості і як завгодно різкі скачки атмосферних показників. З колодою все дещо складніше. Хоча б тому, що взимку знайти правильне колоду складно: спиляні в морози колоди мають мінімальну вологістю - але їх в будь-якому випадку потрібно досушувати. Знайти торішнє колоду, заготовлене взимку і пролежало на складі майже рік - складно. З іншого боку, саме залишки заготовляють колоду компанії продають охоче і за мінімальною ціною.

В цілому, дерев'яне будівництво взимку - це нескладно: технологія нічим не відрізняється від літнього будівництва, хіба що з пошуком матеріалу можуть виникнути труднощі.

Будівництво з цегли або бетону взимку

Цементно-піщаний розчин, в силу того, що масова частка води в ньому велика, стає особливо уразливим при морозі. Взимку будівництво будинків з цегли ведеться з використанням цементного розчину з великою кількістю цементу і з додаванням спеціальних присадок, які перешкоджають промерзання складу. Більш того, навіть спеціальний зимовий розчин, який не замерзає і при температурі в мінус 25 градусів, необхідно підігрівати перед використанням.

Друга за важливістю завдання будівельника: захист від снігу та криги результатів роботи. І віконні прорізи, і верхню частину стін в обов'язковому порядку прикривають поліетиленом або брезентом (толью, руберойдом і т.д.) Тільки якщо наступний ряд цегли кладеться на суху і чисту поверхню попереднього, ймовірність шлюбу зводиться до нуля.

Монолітне будівництво котеджів проводиться з дотриманням тих же правил. Хіба що прикриваються від снігу і льоду не цеглу, а ще один шар бетонної заливки в незнімної опалубки.

Якщо будівництво котеджу ведеться з бетонних блоків, дотримуються ті ж заходи.

Оздоблення взимку

Притому, що будівництво заміських будинків взимку можливо і виходить навіть дешевше, ніж в теплу пору року, проводити обробку в неопалюваному приміщенні не варто. Правильніше буде перенести оздоблювальні роботи на кінець весни або початок літа, коли приміщення остаточно просохнуть.

резюме

Будувати взимку котедж - вигідно. Важливо лише стежити за тим, щоб фундамент був закладений нижче глибини промерзання грунту, стіни були зведені до закінчення холодів (таким чином забезпечується рівномірний розподіл ваги будівлі на фундамент і сусідні ділянки грунту), а при зведенні будинку з цегли або бетону використовувався спеціальний розчин.

Рассказать о статье