Охайна зелена галявина, яка нібито створена для відпочинку на природі із барбекю, прохолодними напоями та зручними шезлонгами, — мрія кожного дачника. Втім, аби гарно відпочити, спочатку треба й попрацювати. Трава сама собою не росте короткою, рівною та без бур’янів. Її потрібно періодично стригти. Кращий помічник у цій справі — газонокосарка для дачі. Техніка швидко впорається з небажаною рослинністю та зробить газон саме таким, який показують в американських стрічках.
Вибираємо косарку: на що звернути увагу
Зазвичай, площа дачної ділянки, відведена під відпочинок, не перевищує 5000 м². Обробляти її ручними ножицями довго й важко. Тож полегшіть собі життя, тим паче, що косарки для трави в Києві та інших містах України можна придбати як у магазині, так і онлайн з адресним доставленням. Розкажемо про особливості техніки, які треба врахувати під час купівлі.
Тип приводу
Газонокосарка може працювати від застосування фізичної сили, електрики, акумулятора або на пальному:
- Ручні механічні моделі пересуваються, коли ви їх штовхаєте. Вони найдешевші та підійдуть для маленьких газонів. Але з високою травою не впораються.
- Електричні косарки живляться від розетки. Вони не потребують дозаправлення та не виділяють вихлопних газів. Єдиний недолік — шнур, який доведеться тягнути через усю ділянку.
- Акумуляторна техніка може працювати автономно приблизно пів години. Вона безшумна, тому траву можна косити в будь-яку пору доби.
- Бензинові моделі відрізняють від попередніх більшою потужністю. Вони здатні обробити до 7000 м². Але для заправки потрібно витрачати гроші на паливо.
Є на ринку й наймодніші роботизовані моделі. Вони самі вибудовують маршрут і виконують завдання. Для підзарядки передбачені спеціальні станції, а керування та налаштування здійснюються дистанційно.
Викид трави
У простих газонокосарках скошена зелень викидається вбік або назад. Після косовиці її треба прибирати граблями. У дорожчих моделях передбачені різні за розміром травозбірники. Вони можуть бути тканинними, пластмасовими або сталевими, Пластикові контейнери простіше мити та витрушувати. Мішки, виготовлені зі сталі, найбільш витривалі, проте часто зазнають корозії. Тканинний матеріал — найлегший. Його зручно складати для компактного зберігання техніки.
Функція мульчування
Аби газон був красивим і здоровим, вибирайте косарку із мульчуванням. Спеціальна насадка після першого скошування направляє рослинність назад на ножі для повторного подрібнення, а потім розкидає поверхнею. Шар мульчі зберігає поживні речовини в ґрунті, захищає траву від температурних перепадів, служить додатковим добривом.
Наостанок зауважимо про потужність садового інструмента. Для маленьких рівних газонів вистачить 1500 Вт. А от для великих ділянок із бур'янами та буйною порослю підійдуть лише бензинові моделі від 5000 Вт та вище.