Кухня - це місце, де члени сім'ї проводять багато часу. Отже, важливо забезпечити комфорт і створити гарний візуальний образ приміщення. Це дасть змогу спростити процес приготування їжі завдяки функціональності меблів і отримувати естетичну насолоду від інтер'єру. Причому важливо приділити увагу меблям. Дизайн сучасного кухонного гарнітура повинен відповідати популярним трендам.
Існуючі стилі, їхні особливості
Коли вибирають напрямок оформлення інтер'єру, слід розглянути всі існуючі стилі. У кожного є особливості, які створюють акценти, додають родзинку. Ключовим критерієм під час вибору є особисті побажання. Щоб реалізувати дизайн у певному стилі, також потрібно розуміти, що слід робити при цьому.
Прованс
Основу становить вибір натуральних матеріалів - перевага віддається дереву, каменю, цементній штукатурці. Меблі також мають вписуватися в критерії цього стилю. Найкраще на кухні прованс виглядають дерев'яні та ковані предмети. Ткані вироби зазвичай однотонні або відрізняються квітковим принтом, до того ж мають переважати світлі відтінки. Меблеві ручки теж роблятся з дерева.
Скандинавський стиль
Важливо прагнути до комфорту і функціональності простору. Меблі зазвичай монохромні, світлих відтінків.
Головні особливості стилю:
- меблі з натурального дерева, причому найпростіших форм;
- гарнітур у приміщенні доповнюється фіранками в римському, класичному стилі;
- декор із натуральних матеріалів: глиняні горщики, подушки для стільців із текстилю, аксесуари з дерева.
Класика
Найбільш відомий і знайомий стиль, оскільки він не втрачає актуальності, перебуває поза часом.
Чим відрізняється:
перевагу віддають спокійним тонам;
для оформлення стін, підлоги використовується натуральне дерево;
кольори різні, але виключаються кричущі, кислотні тони;
натуральне дерево часто доповнюється кам'яною стільницею.
Сучасний стиль
Об'єднує найостанніші тенденції. Це часто найбільш оригінальні та яскраві варіанти дизайну.
Що вони включають у себе:
- переважання рівних ліній;
- вільний простір завжди застосовується з користю;
- допустиме поєднання різних кольорів і текстур;
- всі предмети, вироби максимально простих форм;
- вітається застосування оригінальних, нестандартних речей, аксесуарів, декору.
Бароко
На фасадах гарнітура зазвичай багато вензелів. Основні кольори доповнюються золотими візерунками. На стільцях - натуральний текстиль. Меблі виготовляються тільки з дерева, що підвищує їхню вартість. Під час оформлення перевагу віддають темнішим тонам.
Лофт
Специфічний стиль, який підійде не кожному приміщенню. Він дає змогу реалізувати приналежність до промислового об'єкта. Приміщення відрізняє мінімальне оздоблення. Стелі зазвичай складної конструкції. Для оформлення використовується цегляна кладка як візитна картка стилю.
У такий інтер'єр вдало впишуться раритетні або сучасні меблі. Реалізація дизайну відбувається на контрастах і мінімалізмі.
Модерн
Головна риса гарнітура в цьому стилі - плавність ліній. Перевагу віддають натуральному дереву, склу, металу, але штучні аналоги також не заборонені. Меблі доповнюються вітражами, ручками складної та оригінальної форми. Вони також поєднуються з легкими фіранками і щільними шторами. Завдяки підсвічуванню і рослинам у вазонах інтер'єр виглядає більш живим.
Мінімалізм
Використовуючи малу кількість деталей, досягають максимальної функціональності приміщення. Перевагу віддають кольорам: чорному, білому, сірому, іноді - бежевому. Меблі мають бути простих форм. Добре поєднується натуральне дерево та метал. На такій кухні мають бути відсутні візерунки, принти, будь-які зображення. Практично не застосовуються елементи декору.
Хай-тек
Чимось схожий з раніше розглянутим стилем. Кольорове оформлення таке ж, але допустимі яскраві акценти. На відміну від стилю мінімалізм, хай-тек не вимагає застосування натуральних матеріалів, вітаються штучні. Одна з його особливостей - наявність відбивних поверхонь і на фасадах, зокрема. Популярними є металеві меблі, особливо якщо вони комбінуються зі шкірою.
Сільський стиль
Часто кухню так оформляють у приватних будинках, де є достатньо простору для використання більших і грубіших меблів. Їхній колір може бути різним - підбирається під гаму інтер'єру приміщення, але частіше використовуються теплі тони: бежевий, коричневий, пісочний, молочний.
Вибір дизайну меблів для кухні - завдання, яке не відокремлюється від процесу оформлення інтер'єру. Меблі мають бути виконані в такому ж стилі. Використовують різні рішення, які дають змогу підвищити привабливість приміщення, але потрібно також брати за основу тенденції, здатні перетворити дизайн на сучасний.