Що варто враховувати при облаштуванні полоків у парній?

Июль 19, 2023

Незалежно від типу парної, основними меблями залишаються полиці. Вони потрібні для комфортного розташування парячих, у тому числі сидячи або лежачи. У фінській сауні нормою є вологість 10-25% і температура від 90 до 110 градусів Цельсія. Якщо вам до вподоби не сауна, а лазня, то вологість буде вищою – від 60 до 80%, при цьому температура 40-70 градусів Цельсія. Але це не всі відмінності, також відзначається різниця швидкості просування розігрітого потоку, а в лазні можуть використовувати віники з дуба або берези. Усе це впливає розміщення полоков. Деревина для саун, у тому числі для полоків, доступна на сайті saunashop.com.ua

При додаванні температури, поливі водою прогрітого каміння в ході ширяння, у тому числі з використанням віників, пара виривається з кам'янки. Він йде до стелі, а остигає повільно, опускаючись і наповнюючи парну. За таких дій вологість збільшується, повітряні маси рухаються повільно. В результаті при облаштуванні потрібно спиратися на низку стандартів:

  • щоб вода зливалася, сидіння робляться з невеликим ухилом по горизонталі;
  • між лежанки потрібно забезпечити наявність досить значних відстаней;
  • для лавки в парній потрібен широкий відступ від стіни;
  • щоб прибирати підлогу було простіше, бічне зашивання не виконують, також актуальні знімні конструкції;
  • основні розміри: висота, ширина, пристрій підбирають з урахуванням особливостей процесу, особистих параметрів та переваг.

Дуже важливо при облаштуванні лазні дотримуватись співвідношення пропорцій з урахуванням висоти стелі, має залишатися достатньо місця.

ВАЖЛИВО: у лазні необхідно дотримуватися співвідношення висоти пристрою полиця і відстані до стелі.

При розрахунку висоти потрібно, щоб між місцем на верхній лавці, а точніше, верхівкою сидячого на ній, залишався 1 метр. Це дозволяє залишити можливість розмаху рук банщика, забезпечить комфорт і позитивно позначиться на циркуляції повітря.

розподіл полоків для парних

Є певні стандарти, у тому числі по довжині, менше 220 см робити не рекомендується, оскільки в парилці потрібно бути лежачи. Це актуально для парної у лазні. Монтується один або два ступені, це залежить від висоти стелі, переваг власника парильні, кількості користувачів, ширини приміщення та його форми. Розташовується спеціалізоване меблювання біля однієї зі стін. Верхня лавка стає широкою, від 90 см.

Якщо сауна фінська, потрібні лавки зі спинками із дощечок, вони виключать ризик обпектися у разі дотику до поверхні стінки. Оскільки в більшості випадків зберігається лежаче положення, строгих вимог до ширини немає, а відстань до стелі може бути меншою. Також нерідко додають упори для ніг, вони дозволяють піднімати їх вище за рівень тіла. Парилки здебільшого невеликі, щоб повітря швидко і якісно прогрілося. Це вимагає практичного використання простору, полиці займають весь периметр стін, вільним залишається лише місце для кам'яниці та вхідна зона.

Види полиць

Використовуються варіанти купе, вони розміщуються один на одному. За конфігурацією літери «Г» їх розташовують за можливості монтажу на сусідніх стінах. Складною є система при додаванні відкидної полиці зверху або висувної складової. Якщо щаблів три і більше, конструкція вважається ступінчастою.

Рассказать о статье