Кондиціонери давно перестали бути предметом розкоші - зараз можна підібрати модель під будь-який метраж приміщення і гаманець. Однак різноманітність часом ставить споживача в глухий кут: який тип кондиціонера вибрати, як розрахувати потужність, які функції повинен виконувати прилад. Все, що потрібно враховувати при покупці кондиціонера.
Кондиционер Toshiba заказать на этом сайте вы можете по очень выгодной цене.
Типи кондиціонерів
Всі сучасні кондиціонери можна розділити на дві великі групи. За способом монтажу - мобільні та настінні і принципом роботи - лінійні і інверторні. Розповімо про кожен докладніше.
Мобільні (моноблочні)
Відмінний варіант для тих, хто орендує житло або планує переставляти кондиціонер з кімнати в кімнату. Монтувати його не потрібно. Кондиціонер нагадує тумбочку на колесах, просто ставите його в потрібне місце і виводите гнучку трубу в вікно, щоб йшов тепле повітря.
Моноблочний кондиціонер з вбудованим компресором забирає тепле повітря з кімнати, охолоджує його через контур з холодоагентом і направляє назад в приміщення. Є моделі, в яких не потрібно виливати накопичився конденсат, він випаровується автоматично.
плюси:
легко встановлювати і переміщати в потрібне місце;
не потрібно налаштовувати.
мінуси:
високий рівень шуму (45-50 дБ);
що надходить з вулиці тепле повітря знижує ефективність кондиціонера;
в моделях без випаровування потрібно періодично виливати накопичився конденсат.
Настінні (спліт-системи)
Конструкція складається з двох блоків - зовнішнього і внутрішнього, з'єднаних мідними трубками, по яких проходить холодоагент. Крім того, на вулицю виводять трубку для зливу конденсату. Спліт-система охолоджує і очищає повітря в приміщенні.
Настінний кондиціонер працює практично безшумно, підходить для житлових і комерційних приміщень.
Плюси спліт-систем:
низький рівень шуму - близько 25 дБ;
ефективне охолодження;
не займає багато місця;
очищає повітря;
можна підібрати модель з різними функціями.
мінуси:
професійна платна установка;
нерівномірно охолоджує приміщення більше 70 кв. м (потрібні мульти-спліт-системи).
Лінійні і інверторні кондиціонери
Лінійна кліматична техніка діє в двох режимах: включення і виключення. Кондиціонер працює на максимальній потужності, споживаючи багато електроенергії, поки не наздожене потрібну температуру. Після цього він відключається і, коли температура підвищиться, включається знову.
Система нагнітає дуже холодне повітря, через що температура в приміщенні постійно змінюється, і влітку під таким кондиціонером легко застудитися.
У інверторному кондиціонері потужність компресора змінюється плавно, споживання енергії знижується до 50% в порівнянні з лінійним. При цьому підтримується постійна температура, що важливо для дитячої кімнати і спальні.
Плюси інверторних кондиціонерів:
економія електроенергії;
низький рівень шуму.