Як доглядати за басейном на дачі

Октябрь 9, 2019

Правильне використання і своєчасний догляд за дачним басейном є гарантією комфортного відпочинку і здоров'я всієї родини.

Как правильно обслуживать бассейны в Одессе вы можете узнать на сайте https://odessa.uhod.ua/obsluzhivanie-basseynov-odessa.html, тут предоставлена полная информация.

Розглянемо основні нюанси , з якими можна зіткнутися при експлуатації басейну каркасного типу.

очищення басейну

Навіть при наявності безкоштовного і безперебійного водного джерела, регулярна заміна вмісту басейну - не вірне рішення. По-перше, свіжа вода буде прогріватися до комфортної температури досить тривалий час. По-друге, вона знову швидко позеленіє і засмітиться.

Отже, існує два методи очищення - фізичний і хімічний. Перший використовують для усунення великих часток, а хімічний спосіб застосовується для дезінфекції води і боротьби з появою водоростей.

фізичний метод

Водним пилососом і сачком видаляється з поверхні весь нанесений твердий сміття, видимий людському оку: листя, гілочки, комахи і т.д. Ця процедура є щоденною, якщо басейн коштує під відкритим небом.

Для очищення ж від більш дрібних частинок необхідно встановити спеціальний фільтр, який буде утримувати велику частину бруду. Найчастіше, очисна система йде в комплекті з басейном.

Системи фільтрації бувають різних типів:

Пісочні фільтри . Очищення виконується через кварцові піщинки, що знаходяться всередині помпи.

Крупиці сміття з потоку затримуються в піску, а чиста вода проходить далі. З недоліків варто відзначити необхідність щотижневої промивання самого фільтр-насоса, що вимагає доступу до необмеженого джерела води. Також піщаний фільтр дає невеликий ефект - найдрібніші крупинки він не утримує.

Картріджниє фільтри . Є найпопулярнішими серед покупців по співвідношенню ціна-якість. Вони трохи дорожче піщаних, але фільтрують воду краще, не вимагають настільки частого промивання, і до того ж їх легко чистити.

Очисна система складається з декількох пластин-картриджів, які затримують крупиці сміття. Так само існують одноразові картриджі, які утилізуються після використання, а в насос встановлюється новий.

Діатомові . Даний тип з'явився порівняно недавно. На сьогоднішній день такі фільтри є найдорожчими і найефективнішими з точки зору видалення найдрібніших частинок.

Принцип роботи схожий на перший тип, але тут замість піску використовується спеціальна земля (подрібнені раковини планктону). Мінусами є швидке засмічення, і не завжди вдається повністю очистити такий фільтр. Також варто наголосити на необхідності правильної утилізації вмісту, тому що воно вважається небезпечним відходом. Для очищення і заміни картриджа краще звернутися в сервісний центр.

Хімічний метод очищення

Існує ряд продуктів для хімічної обробки різної спрямованості. Для якісної обробки води необхідно придбати цілу серію препаратів.

Догляд за басейном за допомогою хімічних речовин включає в себе кілька етапів :

Контроль над рівнем pH . Визначити значення кислотності дозволяє спеціальний прилад. Нормою вважається значення від 7 до 7, 4 одиниць. Залежно від показника в воду додається препарат, що піднімає або понижуючий pH. Перевіряти значення необхідно один раз в тиждень.

Дезінфекція води допоможе запобігти появі бактерій, вірусів і грибків. Дезінфікуючі засоби створюються на основі хлору, брому або активного кисню. Хлорні препарати є найдоступнішими, але мають специфічний запах і можуть викликати алергічні реакції. Бром запахом не володіє, але його ціна трохи вище. Активний кисень хоч і дорожче інших, але вважається самим щадним і при цьому ефективним варіантом.

Коагуляція допомагає усунення дрібних частинок. Доданий в воду речовина склеює найдрібніші частинки в «пластівці», після чого вони затримуються фільтром.

Боротьба з цвітінням води, заиливанием дна і водоростями . Для цієї мети використовуються альгіциди - речовини, що знищують водну рослинність. Засіб засипають в басейн відразу після наповнення його водою.

резервуара

Періодично на стінках і дні басейну буде утворюватися наліт з слизу, жиру і бруду. Для його усунення можна скористатися спеціальним донним пилососом.

Зливання води

Як зливати воду з каркасного басейну? Воду виводять через спеціальний зливний клапан , що знаходиться в корпусі басейну. До нього прикріплюють шланг або труби, які найкраще під'єднати безпосередньо до каналізаційної системи.

Також при виведенні через шланг воду можна використовувати для поливу городу, якщо в ній не міститься великої кількості хімії. Або ж при наявності спеціальної дренажної ями направити потік туди.

Підігрів води

Як нагріти басейн? Для того щоб підігріти воду в каркасному басейні, найбільш популярними способами є сонячний нагрівач і тепловий насос.

Якщо в регіоні в літній час переважає ясна погода, є сенс встановити саме сонячний нагрівач. Він повинен бути розташований в такому місці, де на нього буде потрапляти пряме сонячне випромінювання не менше, ніж протягом 4 годин. Принцип роботи простий - на приладі розташовані датчики, які контролюють рівень світла і тепла.

При досягненні необхідних показників насос починає качати воду з басейну в колектор, який нагріває її і відводить назад в резервуар. Після того, як температура води підходить до потрібної позначки, потік проходить поза нагрівального елементу. Серед переваг даного способу - економічність і легкість в експлуатації.

Другий варіант - теплові насоси . Вони працюють за схожим принципом: прилад накопичує тепло з навколишнього середовища - з землі, водойми або повітря - і їм же підігріває воду. Для дачної ділянки краще придбати повітряний тепловий насос. Він екологічний, економічний і здатний працювати навіть при низьких плюсових температурах.

Рассказать о статье